" Mersin'in tek resmi eğitim kurumu "

3D STUDIO MAX KURSU

3D Studio Max Nedir?

3D Studio Max, Autodesk tarafından geliştirilmiş, oldukça güçlü ve çok yönlü bir 3 boyutlu tasarım, görsel sunum ve animasyon programıdır.

Bu programla yapılabilecekler neredeyse sınırsızdır.3 boyutlu modelleme aşamasında; mimari yapılar, otomobil, uçak, otomobil, insan, hayvan ve animasyon karakterlerinin gerçeğe çok yakın detaylarda tasarlanması mümkündür. Render olarak adlandırılan görselleştirme aşamasında; malzeme ve aydınlatma imkânları kullanılarak, metal, cam, sıvılar, endüstriyel yollarla üretilmiş malzemeler, kürk, saç, tüy gibi organik unsurlara sahip projeler gerçeğe yakın görsellikte sunulabilir. Program, güçlü bir animasyon modülüne de sahiptir. Kemik, kas hareketleri, karakter animasyonları ve doğa olayları 3Ds Max tarafından gerçekçi şekilde yapılabilmektedir.


3D Studio Max nerelerde ve hangi alanlarda kullanılır?

3D Studio Max biz farkında olmasak da hayatımızda çok geniş bir yer tutuyor. TV reklamlarında, mimarlar, iç mimarlar, mimarlık öğrencileri, endüstriyel ürün tasarımcıları, mimari yapıların düzenlenmesinde, bilimsel örneklerin incelenmesinde, sinema ve özel efektlerde, uzay simülasyonlarında, çizgi film animasyonlarında, tıbbi ve ticari alanda, endüstriyel tasarımda jenerik hazırlanmasında ve daha bir çok alanda 3D Studio Max baş döndürücü bir şekilde gelişmekte ve hayatımızda vazgeçilmez bir animatör program olarak yerini almaktadır ve alacaktır.


3D Studio Max eğitimin kariyerinize katkıları nelerdir?

Bu eğitim; Mimari, endüstriyel tasarım ve animasyon sektörleri başta olmak üzere, bu alanlarda görev yapan ya da kendini geliştirmek isteyen her bireye hitap eder. Kaliteli görsel sunumları sayesinde sizi rakiplerinize karşı hep öne atacaktır. 3D Studio Max programına hakim olmak, kişiyi sektörün aranan çalışanlarından biri haline getirir. Bu programı öğrenerek kendinize yapacağınız bilgi yatırımı ile aranan işi olacağınız gibi aynı zamanda da sektörde kazanacağınız ücret katlanarak artacaktır.


Bu programa çok zor diyorlar acaba ben doğru öğrenebilirmiyim?

Mek Akademi Olarak Biz bu ve buna benzer soruları oldukça sık duyuyoruz. Malesefki çağımızda bilgiye ulaşmak hem çok kolay hem çok zor. Etrafımızda olan bilgi kirliliği her geçen gün daha da katlanarak artıyor. Durum böyle olunca tabir verecek olarsak eğer ‘Her kafadan bir ses çıkıyor.’’ ve bundan dolayıdır ki doğru bilgiyi bulmakta kişiler zorlanıyor. Bu konuyu bir örnekle basite indirgeyelim…

Diyelim ki siz hiç bilgisayar kullanmayı bilmiyorsunuz ve kurs almaya geldiniz. Öğretmen size Düğmeye basın açılır, basılı tutun kapanır şeklinde bilgi veriyor. (Bilgisayarı kapatmak için başlat, sonrada kapat demek gerekir ama siz hiç bilmediğiniz için bu bilginin doğru olup olmadığını anlayamazsınız)  Bu verilen bilgileri doğru zannederek iş hayatına atılıyorsunuz. Eğer şanslı iseniz size belki doğruyu gösteren birileri olur ama genelde bilgi kirliliği her yerde olduğu için. Belkide ‘’ Düğmeye basılı tutup kapatma o yöntem yanlış ben fişi çekip kapatıyorum’’ diyen biri ile karşılaşıp kafanız iyice de karışabilir. Sonuç olarak Mek Akademi Size en yeni, en doğru ve en evrensel bilgiyi sunuyor.