" Mersin'in tek resmi eğitim kurumu "

ArchiCAD Kursu

ArchiCAD Nedir?

Günümüzde mimarlar, iç mimarlar ve inşaat şirketleri kendi ihtiyaçlarına tamamen karşılık verebilecek bir yazılım arayışındalar. 20 yılı aşan tecrübesi ve 250,000’ni geçen kullanıcısıyla Graphisoft, müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak bilmekte ve bunlara uygun çözümler sunmaktadır. Graphisoft’un en önde gelen ürünü olan ArchiCAD günümüzün getirdiği yeni bilgi ve iletişim teknolojilerine gelişmiş çözümler getirmektedir.

ArchiCAD Kimler içindir?

Genel Başlık olarak mimarlar ve iç mimarlar için işi oldukça kolaylaştıran çok değerli bir program olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra İnşaat mühendisleri ya da teknikerleri, Ahşap Yapı ile uğraşan işletmeler. Çatı sektörüne hitap eden işletmeler, prefabrik yapılar yapan firmalar içinde mükemmel kullanışlı ve çözüm odaklı bir programdır. 

Ve mimarların en büyük kâbusu olan kesit ve görünüşü tek tuş ile bu programda doğruca ve kolayca almaktasınız.

ArchiCAD iş akışı sürecinize farklı bir yaklaşım sunarak belgelemenizde doğruluğu ve verimliliği korurken tasarımınız üstünde daha fazla kontrol sağlar. Duvarları yükseltirken, döşemeleri yerleştirirken, kapılar ve pencereler eklerken, merdivenler oluştururken ve çatılar inşa ederken Bina Bilgisi Yazım Aracı 3 boyutlu model bilgilerinden oluşan bir veri tabanı oluşturur. Bu araçtan tasarımınızı tam olarak tanımlamak için gerekli tüm bilgileri çıkarabilirsiniz. Tam bir plan, kesitler ve cepheler, mimari ve uygulama detayları, Keşif Özetleri pencere/kapı/bitirme planları, görsel sunumlar, animasyonlar ve sanal gerçeklik sahneleri… Bu siz tasarım yaparken ArchiCAD'ın size çok az tekrar tekrar yapılacak can sıkıcı çizim işleri bırakarak tüm projelerin belgelerini yaratacağı anlamına gelir. Ve bu aynı zamanda 2 boyutlu yazılımda tasarım yapmanın aksine Virtual Building™ yaklaşımının masraflı hatalara veya üretkenliğinizi kaybetmenize neden olmadan belgelerinizin bütünlüğünü korurken değişiklikler yapma şansı yarattığını da ifade eder.

Bunların hepsini ve daha fazlasını yapabilmeniz için sizi Mek Akademi’ye bekliyoruz.